חילוקי דיעות:להמליץ על נתניהו או לא Recommend Netanyahu? Spectrum of opinion

English & unsubscribe infosee below

                                                                                                                                                                               רוצה להימחק מרשימת התפוצה? ראה בסוף

can't read the Hebrew? Open the attachment

בלוג http://mattotarim1.blogspot.com עכשיו בפייסבוק  http://www.facebook.com/MattotArim

 

להמליץ על נתניהו או לא?? הנה תשובות מהשטח (תקציר)

 

Post-Migron fall-out: Recommend Netanyahu or not?? Abbreviated answers from the public are below. English answers appear toward the end

 

 

From:

נתניהו מתחילת דרכו לא עומד בהבטחות.

רוב הבוחרים הדתיים הלאומיים מקבלים אותו כרע במיעוטו.

צריכים לשאוף להעמיד חלופה הן בדמות של מפלגה דתית לאומית שתאיים על הקואליציה בצורה  משמעותית. הן, בתוך הליכוד, להעמיד לו ממשיך.

 מעבר לא"י, אנחנו צריכים לצאת כנגד הגזירות הקשות האחרונות: דלק, מיסוי וכו

כל עוד ברק שר ביטחון, אני לא חושב ששלי יחימוביץ תהיה יותר טובה לימין.

 

 

From:

בנושא הכלכלי נתניהו טוב למדינה ולעתידה ולכן מותקף. צריך לתת לו את המנדט בעניין הזה ולהציק לו בכל עניין אחר. המפלגות ששותפות איתו בקואליצית הגירוש של מגרון צריכות לשלם מחיר כבד ויש מי שיכול להחליף אותן בקלפי. האיחוד הלאומי לא שותף בקואליציה. המתיישבים ותומכיהם צריכים לתמוך רק באיחוד הלאומי

 

 

From:

        מה צריך להיות היחס לנתניהו מהיום והלאה? אין לסמוך על הבן אדם, הוא כבר הוכיח שבמינימום הוא חסר חוליות. גם מינוי אויב ההתיישבות ברק אומר בדיוק איפה נתניהו עומד.  

האם עדיין מגיעה לממשלת נתניהו תו-תקן של ממשלה לאומית?מה פתאום?

האם להבא יש להמשיך להמליץ על נתניהו? 

להמליץ עליו לפח האשפה של ההיסטוריה. כאשר משהו כמו מגרון נופל, התגובה היא חוסר אונים (אבל) צריך ללחוץ חזק, כמו שלחצנו על רבין בשעתו. לא להרפות. וזה ייקח זמן.

 

 

From:

מתוך ההיצע הנוכחי למועמדות לראשות הממשלה, אין על  מי להמליץ.

במצב הנוכחי ממשלת שמאל תזיק פחות, הואיל והליכוד וישראל ביתנו ילחמו כאריות למען ארץ ישראל כאשר יהיו באופוזציה.

ממשלת שמאל מזיקה בהצהרות, ממשלת "ימין" מזיקה במעשים.

 

 

From:

אני מאוכזבת מהליכוד ומנתניהו. בבחירות האחרונות הצבעתי ליכוד ואיני מתכוונת להצביע לליכוד בבחירות הבאות.

 

 

From:

פנייה לשר הרשקוביץ: כשנמנעת מלתמוך בחוק להסדרת המאחזים, הנימוק היה, שראש הממשלה הבטיח להקים וועדת שרים לענייני התיישבות, שתסדיר את המאחזים ללא שינוי בחוק. מסתבר שראש הממשלה, והפרקליטות, מתעלמים לחלוטין מהחלטות וועדת השרים, וממשיכים במבצעי ההרס שלהם: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/243100

זוהי תעודת עניות לך ולכל שאר השרים שנמנעו או התנגדו לחוק ההסדרה.

סליחה על הבוטות, אבל אתם נראים כמו חבורה של "פתיים מאמינים לכל דבר", שנופלים שוב ושוב קורבן להונאה. אני מקווה שתתפכחו בהקדם.

 

 

From:

להצביע לנתניהו לא הייתי מדמיין  בחלומותי הרעים ביותר

 

 

From: 

המבחן המכריע של נתניהו, סוגיית אימוץ דו"ח לוי, תעיד אם מדובר בתאונה שקרתה לנתניהו, או שקיבל את מה שרצה.

בהיעדר אופוזיציה מימין התחוללו האסונות הגדולים ביותר להתיישבות תחת ממשלות ימין. מצד שני, נתניהו באופוזיציה, מעולם לא איכזב.

 

 

From:

מתחילת פעולתו נתניהו דיבר לעיתים באופן יפה על מדינת ישראל אך לא עשה עד כה שום דבר המוגדר ימני.  לא ראינו ישוב חדש אחד קטן שנבנה מלכתחילה ע"י נתניהו.  פינויים והקפאות ראינו מספיק.

 

 

From:

אין לצפות דבר מנתניהו.  הוא רק דברן שברגע האמת לא ניתן לסמוך עליו. הפתרון מונח דווקא בשיטת עבודתם של החרדים וש"ס: לאחד כוחות ולהכניס לכנסת קבוצה גדולה של אנ"ש "שיסחטו" את המפלגה השלטת בעזרת כוחה הקואליציוני. זו הדרך היחידה לשנים הקרובות, עד שילדינו ונכדינו ישתלטו באופן דמוקרטי על הצבא, בית המשפט , הכלכלה וינהיגו את המדינה. הדבר קורה, אבל לוקח זמן.

 

 

From:

חברים יקרים, במענה לפנייתכם: –

הכל נכון. אבל יש לכם מועמד מתאים אחר?

 

 

From:

אני מאמין בכל ליבי שבווקום ביבי היה רוצה לחזק את ההתיישבות בלי חשבון. בניגוד לאולמרט אפשר לראות עד כמה הוא קשור לארץ ישראל ולמורשת היהודית. דא עקא, בפועל אי אפשר לסמוך עליו כי הוא תמיד זוחל ותמיד יזחול בין הטיפות בנסיון נואש לרצות את כולם קצת ולא להרגיז אף אחד (כולל הגורמים הכוחניים במשרד המשפטים) יותר מדי.

 

 

From:

לכבוד מטות ערים שלום! אני כבר מתריע מזמן שנתניהו שר"י הוא שמאלני מובהק. הן בהקפאת הבנייה והן בגירוש מחבל עזה,

והן בכל מקרי הגירוש, וכמובן בהקלות לערבים אשר גרמו לשפך דם יהודי.

עוד לפני הבחירות נתניהו הודיע שהוא ממנה את ברק הפשלונר לצר הביטחון. זה היה צריך להספיק להבין שהוא אתו בקשר להחרבת ההתיישבות  ביש"ע.

נתניהו לא עשה אפילו מעשה טוב אחד. לא מגיעה לממשלת נתניהו תו-תקן של ממשלה לאומית, זו ממשלה שמאלנית שנבחרה בקולות של מצביעים מהימין.

מי שרוצה את המשך החרבת יש"ע וקסאמים בירושלים ותל אביב ימליץ על נתניהו

האם יהיו פחות עקירות והקפאות, אם שלי יחימוביץ תגיע לשלטון במקום נתניהו? יש לקוות שכן. בכל אופן אין יותר גרוע מנתניהו.

 

 

From:

רה"מ בנימין נתניהו מגיע ממשפחה ציונית אבל אין לו עמוד שידרה  לכן הוא נלחץ מכל קבוצת אינטרסים .עלינו לבנות קבוצות לחץ (לובי בלע"ז) שיהיה לנתניהו מה להרוויח מהקשר איתן, קבוצות שיהוו קונטרה לקבוצות הלחץ של גורמי השמאל הקיצוני.

 

 

From:

אורלב לנתניהו: אם מגרון יפונה – נפרוש מהממשלה

http://www.kipa.co.il/now/47295.html

 

 

 

From:

חברים יקרים, אם תפילו את נתניהו, תקבלו את  שלי יחימוביץ יחד עם יאיר לפיד, יחד עם מרץ ועוד אויבי ההתיישבות

במקום להכות בו שתפו איתו פעולה לחיזוק אחיזתנו בארץ ישראל.

 

 

From:

הנה מה שביבי מבצע בפועל:1. מעודד ומסכים להקמת מדינה פלסטינית וגירוש 300,000 יהודים מיהודה ושומרון 2. מקפיא את ירושלים 3. מקפיא את יהודה ושומרון 4. מחריב ישובים יהודים כמו מגרון 5. תמך בגירוש קטיף וצפון השומרון 6. אחראי לירי כדורי גומי נגד יהודים ביהודה שומרון 7. מעביר שנים כסף כל חודש לחוטפי ושומרי גלעד שליט 8. וויתר על ביקעת הירדן 9. מוכן להחזיר את כל הגולן לסורים 10. מקשקש עם ד"ר להכחשת השואה אדריכל טבח מינכן ורוצח ילדים מיקצועי – החלאה אבו מאזן 11. בוגד במצע הליכוד 12. בונה ערים לערבים כמו העיר רועבי 13. מפקיר את אדמות הנגב לבדואים ולפשע שלהם כמו פרוטקשיין ובניה בלתי חוקית 14. מסר 2% מיהודה ושומרון  ואת חברון לחלאה הרוצחת ערפאת. 15. מאפשר את הבניה הערבית והרס הממצאים הארכיאולוגים בהר הבית . 16 מונע מיהודים להתפלל על הר הבית.

נתניהו פוליטיקאי שעלה בקולות הימין ומבצע את מדיניות השמאל. אני קורא להורדתו מראשות הממשלה !

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/groups/267624919929553/members/

 

 

 

From:

משרד רה"מ ביקש לאחרונה מחברי הוועדה של השופט אדמונד לוי לא להתבטא בפומבי על הדו"ח. מכאן למדים על המגמה  שנתניהו רע להתיישבות כי הוא לא מוכן לקבל את הדו"ח

 

 

From:

היחס לנתניהו צריך להיות בראש ובראשונה: "נכשלת? לך הביתה!"

הוא מצפצף וממשיך כיוון שאנחנו נותנים לו לעשות מה שהוא רוצה והוא מקבל מאיתנו יחס סלחני על כל גירוש או פגיעה במדינה היהודית.

 

 

 From:

לצערי בחרתי בנתניהו, אינני עומדת לחזור על כך בבחירות הבאות

 

 

From:

כמובן שלא להצביע ליכוד אלא לאיחוד הלאומי או לבית היהודי, אבל עקרונית וציבורית  לתמוך בליכוד. כי בלי ליכוד גדול המפלגות האלה לא ישפיעו.

 

 

From:

My heart breaks. I am embarrassed for turning our backs on our own. I am ashamed for a Jewish state that will throw such just and pure lovers of Israel from their homes. I become fearful that God may yet again take away what our government seems so eager to give away.   And we are showing the way because it's "not our homes" ….yet.

 

 

From:

Is Netanyahu doing the settlement enterprise just as much damage as Shelly Yehimovich would? More damage. Shelly would not be able to get away with so much because of Bibi and his puppets in the opposition.

 

 

From:

There are many … factors that need to be taken into consideration when assessing the performance of Netanyahu   and I do believe that there are other, equally capable men waiting in the wings, who will emerge before the next election, including some new blood.

 

 

From:

Netanyahu has not changed and will not change.  There are things he handles very well, but settlement is not one of them. There has to be change in the balance between the State Prosecutor's Office and the Knesset.  I am not sure how to deal with this.

 

 

 

From:

Netanyahu not as bad as leftist politicians

 

 

From:

Netanyahu ought to be brought down for allowing Jewish homes to be demolished. There is no excuse for allowing this action.

 

 

From:

While I do feel that Iran is the most crucial issue the entire world ought to be dealing with now, I don't feel that this justifies captiulation to our in-Justice system .  However, I certainly can't be confident that Yechimovitch would be better.  So, all in all, the jury is still out on whether Netanyahu is best right now or not. For now, I will continue to work within the Likud to promote truly loyal and faithful candidates for political office.

 

 

From:

 I am quite displeased with Bibi Netanyahu's recent decision to enforce the order of a rogue high court in Israel.  During his first term as prime minister, Netanyahu carelessly put Mossad operatives in mortal jeopardy – against the advice of the manager of that branch of our intelligence services.  I do plan not to vote for the Likud in the coming elections, and hope they will come sooner and not later. My advice to anyone is do not vote for Likud in the next elections. Let the Likud know that they have become arrogant and no longer represent the will of Israelis.

 

 

From:

When M. Begin destroyed Yamit, a  gigantic rally occurred in Tel Aviv; 100,000 people screaming Hooray! for A. Sharon.  Except me: I stood *alone* in that crowd and shouted BOO! The people around me asked, "Why?" I said, "It was his bulldozers that razed Yamit!" They looked at one another: "He's right!"    Begin is a chip off the old block. Like father, like son. The difference between Bibi and Shelley is that Shelley tells the truth; Bibi lies. The things that we can and should do are to ridicule and to deride and to despise them. Every time that I see a policeman, I want to say to him, "What are you doing standing here? Look across the street: apartments full of Jews living there. Why aren't you expelling them? And I want to say the same thing to every soldier that I meet.

 

 

From:

Should the pro-settlement public vote for Netanyahu and continue to recommend him?  We have no choice.  Shelly Yehimovich is of course much worse and would be a disaster for us if she were in power.

 

 

From:

Bibi showed his true (weak) colors when he gave Hevron to the Arabs. He was too weak to stand up to pressure then, and now, after having been anaesthetized by the trappings of power for many years, he will not stand up for the Jews. The Nationalist voting public,  instead of voting with their hearts, start making clever calculations – if we vote for this one, he won't get in, and so our votes will be lost, so better that we vote for this one, even though he's no good, because he will get in". And so election after election, the Nationalistic public shoots itself. We will see an end to tyranny when the Nationalistic public becomes humble, and each one votes according to his heart.

 

 

From:

How can anyone who supports the division of our homeland be considered a national leader ??  Amongst the over 5 million Jews living in The Land of Israel, there must be someone more worthy of the title:”National Leader”, than Netanyahu.

 

 

From:

I have voted for the Likud for more years than I can remember and have always been one of those who tried to defend Netanyahu against his many critics and detractors. NO LONGER!! I will NOT vote Likud in the next election and have joined the ranks of those who see Netanyahu for what he really is. Migron and Shchunat HaUlpana were the last straws that broke the camel's back.

 

 

From:

I voted for Netanyahu but he as all politicians go with the flow.  Amona memories:  my daughter phoned at 10 pm at night to say there was a group on their way to Amona and I decided if they can go, so can I and drove from the Galil to Amona.   I arrived just after midnight and was assigned housing but went straight to the hill.  I slept out in the open. Those giving the orders blocked their way and in the end the young people were forced to crawl on their hands and knees between the legs of those police.  I don't like politics.  I don't know who or what to vote for.  So I have no idea on how to answer the question. 

 

 

From:

Endorse Netanyahu at next election? Not sure.  I am torn.  Sometimes I feel we are better and stronger in the opposition. (On the other hand) I feel that I need to endorse Bibi or throw away my vote.  

    

Our blog: http://mattotarim1.blogspot.com Now on Facebook: http://www.facebook.com/MattotArim

רוצה להימחק מהרשימה? שלח דוא"ל ריק אל mattotarim-unsubscribe@eretz.org

to unsubscribe, pls send a blank email to: mattotarim-unsubscribe@eretz.org

 

קבלת את המייל הזה מחבר, רוצה להצטרף לרשימת התפוצה? שלח דוא"ל ריק אל mattotarim-subscribe@eretz.org

got this from a friend,  want to join our distribution list? send a blank email to mattotarim-subscribe@eretz.org

לתגובות או לרישום ידידים הגרים בחו"ל mattot.arim@gmail.com

Comments? Or: Want your friends in USA etc. to join our foreign list? Contact mattot.arim@gmail.com

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *